ТОП 10 правил з вибору твердопаливного котла

ТОП 10 правил з вибору твердопаливного котла

ТОП 10 правил

з вибору твердопаливного котла

 

1. Низька ціна = низька якість та недовговічність!

Відповідно низький ККД, експлуатаційні показники… Порівнюйте ціни на ринку згідно з нашими правилами.

2. Габарити котла.

Не може котел, розміром, як стілець отопити будинок у 200 м. кв., адже він має малу топку і площу теплообміну – не встигає відібрати тепло зі згорівшого палива → низький ККД, а тепло вилітає в трубу!

3. Товщина стінки металу.

В котлах економ-класу вказують товщину 4-5 мм, якщо це правда, то його ВАГА має бути відповідною, тобто, котел потужністю 20 кВт не може важити < 300кг.

4. Конструкція котла.

Дешеві котли мають просту конструкцію, яка не передбачає ефективніше догорання летючих газів, тобто, додаткового відбору тепла, тож, тепло виходить через димар, знову ж ККД↓

5. Піролізні котли.

Будьте уважні!!! Справжні піролізні котли дуже вибагливі до дров, вологість яких має бути ≤15% (це, орієнтовно, дрова, які лежать рік у дровітні). Окрім того це мають бути виключно листяні породи дерев.

6. Горіння до 7 діб на 1 завантаженні!

Щоб це було правдою, треба витримати безліч умов. Наприклад, можемо порахувати скільки для вашої будівлі треба палива на 7 діб, якщо 1 кг дров (з урахуванням ККД близько 80%) дає до 5 кВт тепла і зовнішня температура -10°С, то для будинку в 200 кв. м. (номінальна потужність котла 20 кВт) середньої захищеності треба:

  1. 20кВт*24год=480кВт/год;
  2. 480кВт/год:5кВт=96 кг дров/добу;
  3. 96кг дров * 7 діб = 672 кг дров, а це ≈ 1,5 куб. м., в залежності від породи деревини.
  4. 1,5 куб. м. дров*60%=0,9 куб. м. (оскільки, постійне температурне навантаження -10°С в України є рідко, тому розхід дров, як правило, 60-70% від розрахункового).

Отож, щоб виконати цю умову топка має бути об'ємом близько 1 куб м., або ж має бути автоматична подача палива.

 

7. Високі знижки!

 

Яка їхня структура? Спочатку +25%, потім – 25%? Підприємство, яке офіційно працює: сплачує податки, зарплату… Чи важливо вам, щоб ваш котел вироблявся на підприємстві кваліфікованими працівниками, а не в гаражі – двома робочими? Вам же цікаво, чи пройшов ваш котел випробування… чи зроблений він на сертифікованому обладнанні..? Жодне підприємство не працює в збиток, а ціну знижують, жертвуючи якістю.

 

8. Потужність.

 

Остерігайтесь неправдиво завищеної потужності, коли для опалення 200 кв. м. вам пропонують котел 30кВт! Номінально котел потужністю 20 кВт обігріває приміщення в 200 кв. м., котел потужністю 30кВт – приміщення в 300 кв. м., і т. д.

 

9. Обман.

 

На жаль, ми стикаємося з недобросовісними виробниками, в яких характеристики котлів "на папері" відповідають загальновживаним технічним нормам/стандартам, а на практиці – в будинку холодно. Знайте, – вас обдурили. Ви зекономили на котлі, який, в результаті, не спроможний видати потужність, заявлену в характеристиках. І спробуйте тоді довести, що виробник неправий. Сумлінний промисловець отримує прибуток за якісний виріб, а не за вашу необізнаність чи обманні маркетингові схеми.

 

10. Ремонтопридатність.

 

Будь-яка техніка має право на поломку. В принципі, всі побутові котли, або котли центрального опалення розділяють на дві групи:

Очевидно і зрозуміло, що стальні котли, виготовленні зварюванням, значно ремонтопридатніші, тому що в будь-якому місці теплообмінник можна заварити, а чавунні деталі, окрім того, що дуже крихкі, практично, не зварюються. Тобто, технологія зварювання чавуну надзвичайно складна і в побутових умовах нереальна. Чавунні котли – ремонтонепридатні і надзвичайно чутливі до пошкоджень. Усмішку викликає термін "Спеціальна котлова сталь", оскільки сталь поділяється на інші групи, а головне, що для теплообмінника і не потрібно ніяких спеціальних сталей, якщо він правильно сконструйований – достатньо звичайної якісної низьковуглецевої сталі.

Будьте уважні при виборі котла, не дозвольте недобросовісним виробникам себе ошукати!

Купуйте у перевірених виробників! Переходьте за посиланням:

  Viber

  Telegram

 

Телефон: +38 095 2609147

Вайбер: +38 095 2609147

Телефон: +38 097 1646323

Телефон: +38 050 3736828

Вайбер: +38 050 3736828